Фінансова грамотність для випускників

 

Як інвестувати в нерухомість: корисні поради

Купити квартиру від забудовника для інвестиції, особливо в активному і розвиненому Києві або Львові, мріють багато людей. Але як правильно розібратися, в якому стані на ринку перебуває вподобаний об'єкт, який житловий об'єкт вибрати для інвестиції і коли все-таки краще купувати квартиру або будинок, щоб заробити на їх перепродажу, а не піти в мінус?

Інвестиції в нерухомість: основні правила та поради

По-перше, важливо правильно аналізувати ситуацію на локальному ринку нерухомості. Для цього доведеться регулярно відслідковувати динаміку зміни цін. По-друге, варто розуміти, що інвестиція в нерухомість передбачає тривалу перспективу (від 1 року до 3-х років). Так що ж потрібно проаналізувати і які важливі нюанси прорахувати перед інвестицією в нерухомість?

  1. Бажана прибуток від оренди або від продажу квартири. Цей параметр залежить від конкретного міста і навіть від певного часу в календарі. Спочатку потрібно розрахувати середню вартість квартири під інвестиції в Києві, після чого проаналізувати вартість оренди в різних житлових масивах столиці України. Після цього розрахуйте окупність цього типу нерухомості і її терміни.
  2. Час для управління інвестиціями в нерухомість. Більшість людей помилково вважає, що покупка нерухомості - це пасивний дохід. Насправді власнику квартири або будинку доводиться постійно підтримувати їх зовнішній вигляд, якість роботи інженерних комунікацій, шукати потенційних орендарів, робити косметичний ремонт і т. П. Так що важливо мати достатньо часу самому або розглядати житлові комплекси бізнес-класу, які надають свої мешканцям окремі послуги з управління нерухомістю.
  3. Важливі параметри для аналізу нерухомості


Під час складання переліку варіантів для інвестування важливо проаналізувати кілька критеріїв, які допоможуть не піти в мінус або взагалі залишитися ні з чим після покупки квартири або будинку:

  • район;
  • Місцева нерухомість;
  • Кількість кімнат;
  • Забудовник.


Район грає важливу роль, якщо інвестор має намір здавати своє житло в регулярну оренду. В такому випадку буде розумно вибирати активні і швидко розвиваються райони поблизу розвиненої інфраструктури.

Місцева нерухомість - теж хороший варіант. Добре, коли власник житла може швидко дістатися до квартири або будинку, які він здає в оренду. Не менш важливо знати, як перевірити репутацію забудовника в Києві. Для цього потрібно відвідати сайти безкоштовних оголошень по типу DOM.RIA, знайти актуальну інформацію про будівельну компанію, почитати відгуки і поспілкуватися з людьми, які проживають в уже введених в експлуатацію будинках.

Як показує практика, з якомога меншими і прибутковим варіантом житла в Києві вважається 1-кімнатна квартира. Такий тип житла вибирають студенти, фрілансери, бездітні пари. При цьому за обмеженою площею в компактній смарт-квартирі легко доглядати, а комунальні платежі за обслуговування досить низькі.

Отже, інвестиції в первинну нерухомість - вкрай вигідне рішення з багаторічною перспективою, але варто пам'ятати про деякі важливі моменти і аспектах, які впливають на фінальну прибуток від здачі в оренду або продажу квартири.

                     

 

                          Директор Технічного ліцею                  А. Андрієнко